cz sk pl eng 
login   heslo   

Najčastejšie otázky


Ako mi môže Biostimul pomôcť?

Systémy Biostimul je možné využiť pri bolestivých a zápalových stavoch, pre podporu hojenia a regenerácie a posilnenie imunitného systému. Pomocou aplikácie Biostimulu potlačíte bolesť (napr. bolesť chrbtice, kĺbov, bolesti hlavy, zubov, menštruačné bolesti, apod.), zápalové stavy (kožné ochorenia, zápaly kĺbov, šliach apod.), urýchlite hojenie rán, posilníte imunitu, podporíte pekný a zdravý vzhľad pokožky. To všetko pre organizmus prirodzenými mechanizmami.


Ako Biostimul pôsobí?

Energia svetla Biostimulu preniká do tkaniva, kde vyvoláva špecifické zmeny. Zlepšuje prekrvenie tkanív a ich výživu. Urýchľujú sa metabolické procesy bez hromadenia odpadových látok. Podporuje sa tvorba pre organizmus dôležitých látok, napr. opioidov, ktoré sú dôležité pri potlačovaní bolesti a likvidácii chorobných procesov. Zvyšuje sa aktivita tzv. makrofágov potrebných pre úspešné hojenie rán, dochádza k podpore činnosti fibroblastov a tvorbe kolagénu, ktoré sú základom pre regeneráciu a hojenie pokožky.


Čím sa líši Biostimul od ostatných?

Biostimul využíva tzv. metódu Fotonyx – špecificky upraveného, vysoko účinného svetla. Svetlo je quasimonochromatické – obsahuje iba jednu farbu, ktorej účinky sa nerušia s účinkom iných farieb (na rozdiel od prístrojov s polychromatickým svetlom).
Svetlo Biostimulu je „studené“, nehreje, takže sa dá použiť aj k liečbe zápalových stavov.


Neublížim si, keď priložím Biostimul priamo na telo?

Nie. Biostimul využíva studené svetlo, nehreje, teda nemôže zraniť. Biostimul môžete priložiť priamo na telo, ale môže tak pri aplikácie dôjsť k prirodzenému zvlhčeniu pokožky – pod plochou sa vytvorí vodný film, ktorý bráni ideálnemu prieniku svetla. Druhým dôvodom pre dodržanie odporúčanej vzdialenosti sú i hygienické pravidlá (zabráni sa znečisteniu aplikačnej plochy a možnému rozšíreniu problému na iné časti tela resp. iného užívateľa).
Je lepšie použiť mobilný držiak, ktorý Biostimul drží vo vzdialenosti 1-2cm od pokožky.


Pri/po aplikácii cítim zvýšenú bolesť, ako postupovať ďalej?

Hlavne pri ťažkostiach pohybového systému môže dôjsť po aplikácii k zvýšenej bolestivosti. Ide o prvotnú reakciu organizmu na terapiu a netreba sa obávať. Je vhodné vtedy znížiť intenzitu svetla alebo skrátiť aplikačný čas. Pri liečbe pohybového aparátu platí: začnite s kontinuálnym režimom, postupne (2-3 týždne) prejdite na režim pulzný. Po aplikácii vmasírujte BioGel.


Pri/po aplikácii cítim teplo/pálenie/mravenčenie, čo to znamená?

Pri aplikácii dochádza k prekrveniu danej oblasti. Následkom toho môžete pocítiť jemné mravenčenie, pálenie, teplo, ktoré toto zvýšené prekrvenie spôsobuje. Zlepšenie mikrocirkulácie pomáha analgetickým a protizápalovým mechanizmom, teda úľave od ťažkostí a rýchlejšiemu uzdraveniu.


Ako dlho môžem aplikovať?

Ideálna doba je aspoň 10 minút denne. Čím častejšie a dlhšie ale budete aplikovať, tým je efekt rýchlejší. Nehrozí žiadne riziko predávkovania. K dosiahnutiu optimálneho účinku úplne postačuje dodržovať odporúčané počty a dĺžku aplikácií pre jednotlivé indikácie. Je treba brať do úvahy aj individuálne potreby užívateľov, avšak pri chronických problémoch častejšie použitie neprinesie žiadny rýchlejší efekt než použitie len 3 aplikácií denne.


Kde Biostimul využívajú?

Biostimul má veľmi široké spektrum využitia. Hlavne v oblastiach: dermatológia, rehabilitácie, ortopédia, reumatológia, kúpele, starostlivosť o seniorov, športová medicína, pediatria, ORL, gynekológia a pôrodníctvo, plastická chirurgia, stomatológia, veterinárna medicína.


Aký je rozdiel medzi systémami Biostimul BS 103 a BS 303?

Biostimul BS 103 je zjednodušená verzia produktového radu osobných systémov svetelnej terapie spoločnosti Biotherapy. K jeho prednostiam patrí vysoká odolnosť, jednoduché ovládanie a nízke náklady. Je do elektrickej siete. Biostimul BS 303 obsahuje integrované akumlátory, ktoré umožňujú aplikáciu bez pripojenia k el. sieti po dobu 10 hodín. Prístroj má zvýšenú účinnosť (vďaka variabilnej frekvencii pulzného režimu).


Môžem používať Biostimul súčasne s inou liečbou?

Áno. Výhodou liečby Biostimulom je možnosť kombinácie s ďalšími liečebnými postupmi (diéta, rehabilitácie, lieky, masti apod.). Výnimkou je onkologická liečba. Dávať pozor treba aj pri užívaní tzv. fotosenzibilujúcich liekov.


Kde môžem Biostimul kúpiť?

Biostimul môžete zakúpiť buď od našich obchodníkov alebo priamo v bratislavskom klientskom centre spoločnosti Biotherapy Slovakia na adrese Vajnorská 7, Bratislava. Samozrejme si môžete objednať zaslanie produktov priamo na Vašu adresu, pomocou e-shopu Biotherapy alebo na tel.č. +421 255 571 152 alebo emailom: bratislava@biotherapy.eu.


© Copyright 2003 Biotherapy, s.r.o. All Rights Reserved.